Únik vody

Používame najmodernejšiu techniku - vysokocitlivý detektor Hunter H2 pre lokalizáciu veľmi malých únikov vo vodovodnom alebo vykurovacom systéme. V miestach, kde uniká voda z vodovodného potrubia alebo z rozvodov ohrevu či kúrenia, je možné aplikovať metódu Huntera H2 pomocou tzv. formovacieho plynu (5 % vodík, 95 % dusík), ktorý nie je toxický a je nehorľavý. Aplikácia plynu je úplne bezpečná. Prístroj presne určí miesta úniku a tak sa vyhnete rozsiahlym búracím prácam vo vašom dome alebo byte.

Vzhľadom na to, že vodík je najmenšia častica, dokáže prejsť väčšinou materiálov, ako je betón, asfalt a podlahové krytiny. Vodík je ľahší ako vzduch a tak stúpa priamo na povrch, kde ho je možné jednoducho a rýchlo detegovať a odhaliť tak miesto poruchy.

Vďaka vstavanej vákuovej pumpe je odozva veľmi rýchla a na displeji je možné sledovať koncentráciu vodíka takmer okamžite. Podľa veľkosti koncentrácie v jednotlivých meraných bodoch je možné jednoducho identifikovať miesto s najsilnejšou odozvou – miesto potenciálneho úniku.

Hunter H2 je ako stvorený pre detekciu únikov, ktoré nie je možné lokalizovať klasickými elektroakustickými metódami alebo pomocou korelátora. Pri použití tejto metódy je tzv. formovací plyn privedený pod tlakom do potrubia.

Hlavné výhody detektora Hunter H2
  • Vysoko citlivý senzor vodíka s rozlíšením 0,1 ppm H2
  • Integrované vákuové čerpadlo s vysokým prietokom
  • Extrémne rýchla odozva na najmenšie stopy vodíka
  • Druhý prídavný senzor pre presnú lokalizáciu